cheapestnothing

Tu numegzk man, mama, tautinį kostiumą

parašė: madnproud · 2017-04-24 · Nėra komentarų

Nes valstiečiai jau jo nebedalys, kaip kad dalijo savo pažadus padaryti Lietuvą vėl didžią ir laimingą viešpaties Piziaus globoje. Žinoma, kažkiek liūdna, nes Statkevičiaus drapanėlės visgi yra Statkevičiaus drapanėlės - kaip sako liaudis, pinigai - ne problema, prabanga - ne yda. Problema yra buržuaziškas pinigų troškimas, o yda - meilės tėvynės gojams ir laukams trūkumas. Visa laimė, kad partija nepaliks paprasto žmogaus vieno kapanotis po tokius neteisybės purvynus. Pinigų troškimą, kuris yra ne kas kita, kaip dvasinių vertybių trūkumo išdava, valstiečiai sustabdys didindami gyventojų pajamų mokestį ir visus, uždirbančius po 1000 eurų ir daugiau palikdami be jokios apčiuopiamos socialinės darbo santykių apsaugos. Meilė Lietuvai brangiai bus ugdoma mokyklose, nes, akivaizdu, lig šiol tam nebuvo skiriama pakankamai daug dėmesio. Ponai ir ponios, LVŽS pristato siurrealistinį filmą pavadinimu “Etnokultūros pamokos”.

Kai Lietuvos moksleiviai beviltiškai kaip vargšai giminaičiai tempiasi skaitymo, gamtos mokslų ir matematikos gebėjimų uodegoje, kai švietimas ir mokslas šliuožia žemyn taip pat greitai kaip vargšas Gedimino kalnas, mokyklose bus mokoma etknokultūros. Švietimo ministrė sako, kad dabar XXI a., todėl reikia moksleivius mokyti apie senovės baltų religiją ir lietuvių kultūrą. Tam, žinoma, neapsisprendžiančiam, gyventi ir mirti, Edukologijos universitetui reikės paruošti šimtą kitą etnologijos mokytojų. Tas labai sveikintina sąlygomis, kai neatsiranda nė vieno, norinčio studijuoti fizikos pedagogiką. Ir visai suprantama - į etnokultūros pamokas taupumo ir racionalizavimo sumetimais bus galima integruoti ir gamtos mokslų pamokas. “Kada galima pradėti sėją?” - paklaus etknokultūros mokytoja, o vaikučiai atsakys “Kai Perkūnas trenkia pirmąkart per metus į dirvą”. Ir visiems gerai, nes mokslas be dvasingumo - ne mokslas, o pavojus, raudona riba, kurią peržengus kyla grėsmė valstietiškam mentalitetui. Tam pačiam, kuris sako, kad skiepai sukelia autizmą, o praustis kažkuo kitu nei ūkiniu muilu tolygu savęs nuodijimui.

Švietimo ir mokslo ministerija, visgi, kažką veikia, juda kruta kaip bitutės pavasarį, sumanaus ūkininko pagirdytos fruktozės tirpalu. Jau priimtas sprendimas ilginti mokslo metus - gana jau veltėdžiauti, reikia vasarą imituoti darbą ir laukti dangiškųjų dovanų už pasisėdėjimą tuštėjančiose mokyklose. Po pratęstų vasaros darbų bus galima atraportuoti ministerijos tetutėms, kad moksleiviai ugdosi “kompetencijas” ir “mokymosi visą gyvenimą įgūdžius”. Jos uždės pliusą ir toliau nuoširdžiai nesupras, kas čia vyksta, ko čia piktinamasi, nes viskas gerai.

Viskas gerai! Nieko negali būti geriau, kai viską galima išspręsti mėtant vieną po kito iš pradžių juokingų, o tada jau kiek graudesnių pasiūlymų, kurių daliai neišvengiamai lemta išsipildyti. Štai Sveikatos apsaugos ministerija jau ėmėsi labai gerų ir racionalių žingsnių - labai apribojo alkoholio prieinamumą ir nusprendė kompensuoti tik pačius pigiausius vaistus, o problemas, kurias sprendžiant reikia imtis tikrų priemonių - eiles gydymo įstaigose, apverktinai be medicinos personalo liekančias rajonų ligonines, normaliai vis dar neveikiančią e-receptų sistemą - pakišti po stora liaudine paklode apmūturiota tautine lova. Problema tik ta, kad iš po tokių dulkės lenda ir lenda, tad tenka jas šluoti ir šluoti, kišti po kilimais ir į kampus, kol troba pasidaro tokia pat purvina, kaip Tautos Vado visureigio išmetamasis vamzdis. Bet viskas yra gerai.

Viskas yra puiku. Viskas yra labai puiku. Puiku ir dar puikiau. Čia mano duoklė pozityvizmui, kurį valstiečiai bandė įtvirtinti įstatymu. Aš nesu žiniasklaida, bet mane skaitote, todėl aš jūsų negąsdinu. Pozityvizmas yra puikus dalykas. Pozityvia nata skamba ir kitos mūsų brangiosios politinės partijos, kurioms tautinė ideologija ne tokia artima. Štai neseniai vadovybę atsinaujinę socialdemokratai, kurie visai atvirai džiaugiasi būdami nomenklatūrine partija, nes nomenklatūra lygu tam senam geram pritvėkusio tarybinio buto su griozdiškom lakuotom spintom, kvapui - mylimam, išsiilgtam ir vis dar keliančiam gerus prisiminimus. Gal nuo pelėsių socialdemokratui Mindaugui Basčiui į smegenis įsimetė grybelis, sugraužęs už atmintį atsakingas dalis. Dabar jis nebežino, ar kalbėjo kada su Rossatom ir ar jam kažkas sakė nekalbėti. Vyr. gydytojas Olekas patvirtina - neskubėkime daryti išvadų. Ligonių teisti negalima. Bet karantino Seime reikėtų, nes, panašu, kad užmaršties grybiena įsimetė ir liberalų vadų galveles. Žinoma, bandyta gydytis MG Baltic viskio buteliais, nukreipti ne aišku iš kur atsiradusius pinigus visokiais fondais ir fondeliais, bet štai ir pagirios sunkios. Bet viskas puiku, nes Lietuvoje vertybiniai socialdemokratų ir liberalų - labai kairės ir labai dešinės - požiūriai visiškai sutampa: apsišikti ir nejausti, o po to sakyti, kad čia gal šokoladas, gal ne šūdas, gal čia kvepia, bet ne smirda - gal neinterpretuokite ir leiskite išsiaiškinti prokurorams.

Tu numegzk, man, mama, tautinį kostiumą ir jokiu būdu nepamiršk numegzti virvės. Gal akis užsirišiu, gal pasisūpuosiu ant storo ąžuolo šakų tėviškės varnų karkimo klausydamas.

Patiko (6)

Rodyk draugams

Kategorijos: Be temos0 komentarų ↓

  • Dar nėra komentarų. Būk pirmas!.

palikti komentarą